EKOLOGICKÁ HAVÁRIE BEČVA 2020

20.09.2020

Na Bečvě dnes 20.09.2020 došlo k ekologické havárii.Jedním slovem katastrofa. Tisíce mrtvých ryb lemují břehy naší řeky od Choryně přes Teplice až do Hranic. Do řeky se dostala nebezpečná látka, která zabíjela. Mrtvé ryby se budou počítat na tuny. Parmy, pstruzi, jelci, štiky, candáti a mnoho dalších mnohdy více než desetiletých ryb. Rybáři dělají tu nejsmutnější práci, jakou si dovedete představit. Tahají z Bečvy stovky mrtvých ryb a vědí, že z této rány se řeka bude vzpamatovávat dlouho... V akci je policie, hasiči, rybáři, lidé z Povodí Moravy i z České inspekce životního prostředí. Jedovatá látka pravděpodobně na bázi chloru nebo nějaké zásady unikla do Bečvy někde v okolí Choryně, nepředpokládá se její původ z podniků ve Valašském Meziříčí ani z průmyslové zóny Lešná, ale až někde níže po toku řeky.

Protože není v silách rybářů z postižených lokalit likvidovat uhynulé ryby, OBRACÍ SE VÝBOR NAŠEHO ÚZEMNÍHO SVAZU NA VŠECHNY DOBROVOLNÍKY Z ŘAD MÍSTNÍCH ORGANIZACÍ S PROSBOU O POMOC.

Dobrovolníci zejména z MO Rožnov p/R, Valašské Meziříčí, Vsetín, Choryně, Lipník n/B, Hranice a dalších MO, prosím kontaktujte co nejrychleji našeho rybářské technika Jakuba Vávru - tel: 777 069 589